Veterano Pizza

Відомий заклад громадського харчування – «Veterano Pizza» – зробив доволі рішучий крок у напрямку подолання мовної практики постколоніальної держави, що утвердилася в нинішній Україні. Віднині спілкування працівників закладу з гостями відбуватиметься лише державою мовою. За кожне слово, сказане співробітником у піцерії по-російськи, доведеться сплатити благодійний внесок – 1 гривню. Наприкінці місяця внески підуть на допомогу армії в фонд «Повернись Живим». Про мотиви ухвалення цього рішення та як минув перший день із «робочою українською», виданню InfA розповів засновник закладу, молодший сержант ЗСУ Леонід Остальцев.

За словами ініціатора українізації робочого процесу в піцерії, перейти на державну мову його надихнуло складання каталогу україномовних закладів Києва.

«Коли йшлося про «Veterano Pizza», то табори розділилися. Половина казали, що ми маємо там бути, інші – що ні, оскільки ми не обслуговуємо українською на сто відсотків. Мені стало соромно і я вирішив зробити це», – розповідає військовий.

Засновник Veterano Pizza, молодший сержант ЗСУ Леонід Остальцев

Про перший день після ухвалення цього рішення у нього лишилися сильні враження: «У мене найкраща в світі команда! Чому? Бо ніхто не оскаржував моєї вказівки щодо спілкування на роботі українською».

Тим не менше, за його словами, про диктат не йдеться. «Є Конституція і закон. І хто я такий, щоб їх порушувати? Мені знадобився день, щоб це зрозуміти (посміхається). Таким чином ми виконуватимемо закон – усе обслуговування і спілкування з гостями буде лише українською», – каже Остальцев.

«Щодо спілкування між собою, то кожен у команді сам вирішує, якою мовою йому спілкуватися. Але я вирішив заохочувати тих, хто буде разом зі мною підтримувати такий собі міні-флешмоб #СпілкуюсьУкраїнською на території піцерії, і в кінці місяця вони отримуватимуть премії», – наголошує засновник закладу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ