У декларації Борзих не вказано витрати на оренду будинку, де він проживає, а також статки його співмешканки

Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення заступника головного військового прокурора України Анатолія Матіоса Дмитра Борзих. Про це йдеться у розслідуванні журналістів Наших грошей.

Прокурора також підозрюють у декларуванні недостовірної інформації.

Провадження порушено за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) та ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу.

Декларація Борзих засекречена. Проте, за даними видання, в ній не вказані витрати на оренду будинку, в якому він проживає, а також статки його співмешканки.

Борзих орендує будинок у селі Лісники під Києвом площею 390 квадратних метрів і має автомобіль Toyota Camry вартістю 300 тисяч гривень. Водночас заробітна плата прокурора становить 31 тис. ривень, а орендна плата за вказаний будинок – не менше 90 тис. на місяць.

В його декларації не вказано також членів його сім’ї та їхнє майно.

Знімальна група програми «Наші гроші» кілька разів зафіксувала, як з будинку в Лісниках слідом за Дмитром Борзих виїжджала жінка на автомобілі Range Rover Evoque, вартість якого становить мінімум 1,5 млн гривень. Як з’ясували журналісти, ця жінка виявилася екс-помічницею нардепів з Партії регіонів Миколи Злочевського та Ігоря Лисова. Крім автомобіля, жінці належить також квартира в столичному комплексі «Паркове місто» вартістю близько 3 млн гривень.

Розслідування щодо заступника головного військового прокурора Дмитра Борзих доручено детективам Національного антикорупційного бюро України.