За даними прокуратури, чиновники Ірпінської міськради завдали шкоди місцевому бюджету на десятки мільйонів гривень

Прокуратура Київщини оголосила про підозру заступниові мера Ірпеня Лідії Михальченко. Їй інкримінують привласнення державних коштів у складі злочинної організації. Про це 1 вересня повідомляє прес-служба відомства.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювана спільно із Ірпінським міським головою, його першим заступником та іншими встановленими слідством особами створили злочинну організацію з метою незаконного заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету міста Ірпеня», – йдеться в повідомленні.

Зловмисники розробили чіткий план, згідно з яким створювали та оформлювали різні суб’єкти підприємницької діяльності, а потім від імені Ірпінської міської ради укладали договори підряду на виконання робіт.

Зокрема, Михальченко здійснювала пошук об’єктів злочинних посягань, укладала договори та приймала начебто виконані роботи, керуючи роботою фінансового управління ініціювала внесення змін до бюджету міста Ірпеня та річного плану закупівель, забезпечувала оплату по договорах тощо.

У прокуратурі додали, що своєю незаконною діяльністю керівництво Ірпеня завдало шкоди місцевому бюджету на десятки мільйонів гривень. Досудове розслідування триває.

Як повідомляв Інформаційний Акцент,  31 серпня скандальному меру Ірпеня Володимиру Карплюку повідомили про підозру в смерті найманого робітника з Рівненщини.

Карплюк відомий тим, що в його декларації про доходи за 2013 рік було зазначено 67 квартир. Згодом декларація Карплюка суттєво «схудла» – 2014-го в ній значилося 23 квартири, а за 2015-й було вказано лише 14 квартир, три будинки і менше 4 мільйонів гривень доходу.

2017 року стало відомо, що Карплюк за 901 тисячу гривень придбав матеріали для пам’ятника Тарасу Шевченку.

У липні 2016 року Генпрокуратура обшукала помешкання мера Ірпеня. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що мери Бучі та Ірпеня впродовж 2006-2012 років незаконно відвели у власність земельні ділянки своєму оточенню. Крім того,  екс-голові ВР Ігорю Калетнику дісталося 14 га лісових угідь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ