Eнаслідок протиправних дій посадової особи члени кооперативів отримали у власність понад 25 га землі вартістю понад 128 млн грн

Слідчі Генпрокуратури повідомили про підозру заступникові міського голови Харкова з питань містобудування, архітектури та земельних відносин, а також чотирьом членам кооперативів. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури 24 березня, не називаючи імен.

Досудове розслідування проводиться за фактом зловживань службовим становищем службовими особами Харківської міської ради під час погодження та ухвалення рішень щодо видачі кооперативам з обслуговування земельних ділянок для будівництва об’єктів нерухомості.

Заступнику мера повідомили про підозру в шахрайстві та зловживанні владою чи службовим становищем. Чотирьох членів кооперативів з обслуговування також підозрюють у шахрайстві.

За даним слідчих, заступниця мера, порушуючи законодавство й регламент міськради, «впродовж 2008-2009 років без попереднього розгляду та погодження на постійних комісіях та у підпорядкованих їм структурних підрозділах виконавчого комітету, погодила та сприяла винесенню на сесію міської ради питань щодо безоплатного надання у власність обслуговуючим кооперативам земельних ділянок нібито для будівництва багатоквартирних будинків з метою покращення житлових умов їхніх членів».

При цьому вона діяла за змовою і в інтересах «засновників та членів кооперативів, створених без мети здійснення своєї статутної діяльності, та кінцевих вигодонабувачів – осіб наближених до високопосадовців Харківської міської ради», вважають слідчі.

«Внаслідок протиправних дій та пособництва у вчиненні шахрайства зазначеної службової особи, члени кооперативів шляхом обману отримали у власність земельні ділянки, розташовані на території Харкова загальною площею понад 25 га, вартістю понад 128 млн. гривень», – йдеться у повідомленні ГПУ.

Вирішується питання щодо тримання під вартою посадової особи. Для одного з керівників кооперативів з обслуговування суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю сплатити заставу у розмірі 2,4 млн. гривень. Стосовно ще однієї особи вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Ще одну особу оголосили у розшук.

На сайті міськради Харкова заступником міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин значиться Тетяна Овіннікова.