Видатків на нову нерухомість заступник Генпрокурора Євген Єнін не декларував

На батька заступника Генпрокурора Євгена Єніна у 2017 році зареєстрували два нових об’єкти нерухомості – квартиру та приватний будинок. При цьому в квартирі живе сам заступник Генпрокурора, а будинок наразі добудовується. Про це йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Кілька місяців тому заступник Генпрокурора України з міжнародних зв’язків Євген Єнін переїхав у центр міста. Зараз він живе у квартирі площею 184 кв. м, у 15 хвилинах їзди до Генеральної прокуратури.

Квартиру придбали у 2017 році та записали її на 66-річного батька Євгена Єніна Володимира. Водночас батько Єніна там не мешкає, а от сам заступник Генпрокурора щоранку виходить з нового помешкання.

Там також стоїть автомобіль дружини Євгена Єніна. Також видання зазначає, що Єнін-старший добудовує будинок на 300 квадратів у передмісті Києва.

Видатків на нову нерухомість заступник Генпрокурора не декларував. На запитання, чому його нове житло записане на батька та чи міг Єнін-старший сам оплатити купівлю квартири на 184 кв. м і збудувати будинок, Євген Єнін відповів: «Звертайтесь до нього особисто. Я не уповноважений…».

Батько заступника Генпрокурора також уникнув прямих пояснень щодо квартири і будинку. Він пообіцяв надати коментар 30 листопада о другій годині дня, що зафіксовано на камеру. Однак, коли журналісти приїхали о домовленій годині, ніхто не відчинив двері.

Якщо квартиру справді придбав батько, то заступник Генпрокурора не порушив закон «Про запобігання корупції», не декларуючи видатки на неї у 2017 році. Він має лише вказати право користування у декларації за 2018-й. Проте ймовірний варіант, що квартиру просто записали на батька Євгена Єніна як спосіб уникнення декларування.

Нагадаємо, Євген Єнін – це заступник Генпрокурора Юрія Луценка, який восени 2018  року підписав видачу Росії інгуша Тимура Тумгоєва. Також цього року журналісти «Слідство.інфо» опублікували записи таємної зустрічі Євгена Єніна та іншої заступниці Луценка – Анжели Стрижевської – з екс-міністром-втікачем Едуардом Ставицьким, підозрюваним у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах.

За даними журналістів, зустріч відбулася в Ізраїлі в листопаді 2016 року, а Єнін і Стрижевська не мали на той момент жодного процесуального статусу в справі.