Туреччина, путч
У зв’язку зі спробою державного перевороту в Туреччині затримали вже понад 10 тис. осіб

Правозахисна організація Amnesty International заявила про побиття та зґвалтування учасників путчу в Туреччині, передає УНІАН.

Свідчення масових порушень їхніх прав були зібрані організацією на підставі бесід з незалежними джерелами, які побували у місцях утримання затриманих – поліційних дільницях, спортцентру та будівлях судів.

Поліція в Анкарі та Стамбулі утримує підозрюваних 48 годин в стресових умовах, позбавляючи їх їжі та медичної допомоги, спілкування, застосовуючи побиття, зокрема, зґвалтування. Декілька адвокатів, які працюють в Анкарі, розповіли Amnesty International, що затриманих офіцерів ґвалтували з допомогою поліцейської палиці.

Також повідомляється про жорстокі побої, у результаті яких у багатьох підозрюваних зламано кістки, є гематоми на обличчі, голові, тілі. Деякі з них не можуть ходити або стояти, постійно втрачають свідомість. Причому б’ють не лише чоловіків, але й жінок. Свідки розповіли представникам організації, що чули, як один з лікарів сказав про одного затриманого: «Дозвольте йому померти. Ми скажемо, що він поступив до нас мертвим».

Свідки розповіли Amnesty International і про те, що затримані часто утримуються в приміщеннях, які для цього не призначені, зокрема у поліційному спортивному центрі в Анкарі та стайнях клубу верхової їзди.

За даними організації, у зв’язку зі спробою державного перевороту в Туреччині затримано вже понад 10 тис. осіб.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Ердоґан запровадив у країні надзвичайний стан  терміном на 3 місяці.

Як відомо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. Більшість організаторів заколоту затримали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ