Алєксандров, Єрофєєв
Затриманим ГРУшникам інкримінують нову низку підозр

Затриманим в районі міста Щастя (Луганщина) співробітникам Головного розвідувального управління (ГРУ) Генштабу ЗС РФ Євгенію Єрофєєву та Алєксандру Алєксандрову висунуто нові підозри за низкою статей Кримінального кодексу України. Про це у вівторок, 25 серпня, повідомила адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська, передає Інтерфакс-Україна.

«Головна військова прокуратура висунула низку нових підозр Алєксандрову та Єрофєєву, зокрема, ведення агресивної війни (ст. 437), незаконний перетин кордону, незаконне переміщення зброї та боєприпасів, незаконне носіння зброї, незаконний порядок в’їзду на окуповані території, тобто цілу низку додаткових статей», – розповіла Соколовська.

При цьому вона наголосила, що «залишили статтю про теракт і додали статтю про сприяння теракту». Адвокат також стверджує, що всі підозри безпідставні. «Поки я не бачу обґрунтованих висунутих підозр», – сказала Соколовська.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, російський офіцер ГРУ Алєксандров і капітан ГРУ Єрофєєв були затримані 16 травня в зоні бойових дій в районі Щастя (Луганська обл.) під час спроби захопити стратегічний міст. Один із затриманих був поранений у руку, інший – в ногу. Затримані були переведені до Києва в Головний клінічний госпіталь Міноборони. 29 травня їм зробили планові операції.

19 травня затриманим українські слідчі оголосили підозру в скоєнні злочинів, передбачених ст. 258-3 КК України за участь у терористичній діяльності «ЛНР», а в п’ятницю, 22 травня, Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

В офіційному документі Міноборони Росії відмовилося від бійців ГРУ Алєксандра Алєксандрова і Євгенія Єрофєєва. Наприкінці липня затриманих перевели з госпіталю в слідчий ізолятор Києва. У Службі безпеки України очікують, що судовий процес над затриманими Алєксандровим і Єрофєєвим почнеться у вересні 2015 року.

Інформаційний Акцент