Наразі Гримчак і його спільник знаходяться в ізоляторі тимчасового тримання

Служба безпеки України оприлюднила відео вилучення хабара, за підозрою у вимаганні якого затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака.

Як видно на кадрах, силовики вилучили білу сумку, в якій були складені 9 пачок доларових купюр в поліетиленових пакетах.

В СБУ нагадують, що Гримчака затримали за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. У рамках порушеного кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що високопосадовець спільно з помічником вимагали 1,1 мільйона доларів США від підприємця за нібито сприяння у прийнятті рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Правоохоронці затримали обох зловмисників у Києві під час отримання частини коштів у розмірі 480 тисяч американських доларів. Слідчі дії відбувались під процесуальним керівництвом прокурорів управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії ГПУ.

Кримінальне провадження розслідує спільна слідча група у складі представників НАБУ, СБУ та УСР ГПУ.