Поки щиглі були у заручниках, 67 пташок загинули

Затриманих митниками в аеропорту «Борисполі» щигликів за рішенням спеціально створеної комісії випустили на волю. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України  Остап Семерак, передає прес-служба відомства.

15 січня  у «Борисполі» митники затримали вантаж із 1600 живими птахами. Їх незаконно намагалися вивезти  до Йорданії. Із моменту вилучення птахи перебували на території  кінного клубу «Магнат» під Києвом.

«Мінприроди разом із Інститутом зоології одразу рекомендували випустити їх на волю, оскільки за попередньою інформацією,  птахів було виловлено із дикої природи», – розповів міністр.

Він зазначив, що для підтвердження цих даних була створена спеціальна комісія.

«Ветеринари та орнітологи, які увійшли до складу комісії підтвердили, що життю птахів нічого не загрожує і вони зможуть адаптуватися до природного для них середовища. Щиглик –  птах місцевий для України і зимує він також у наших  краях. На жаль, 67 пташок загинули», – резюмував Остап Семерак.

Міністр також наголосив, що Мінприроди не видавало жодного дозволу на вилов цього виду птахів із дикої природи  та висловив сподівання, що правоохоронні органи відреагують на звернення Державної екологічної інспекції та порушать кримінальне провадження, щоби з’ясувати всю історію походження птахів та притягнути до відповідальності осіб, причетних до контрабанди.