На території ринку, де реалізуються товари рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції

Київська міська рада затвердила Правила торгівлі на ринках столиці. Рішення підтримали 68 депутатів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відповідно до рішення, територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів земельну ділянку. Серед обов’язкових – безпечні входи і виходи, штучне освітлення території ринку, телефонний зв’язок, електро-, водопостачання та водовідведення, туалет, облаштовані місця для сміття.

На території ринку, де реалізуються товари рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м’яса, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо.

Розташування торговельних місць на ринку має бути зручним для здійснення торгівлі, відповідати вимогам санітарних, протипожежних правил та безпечних умов праці, забезпечувати вільний прохід споживачів та належну культуру обслуговування. Продавцям забороняється використовувати торговельні місця не за призначенням.

«На вимогу споживача продавець зобов’язаний пред’явити висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продукції рослинного та тваринного походження ветеринарно-санітарним нормам. Також за вимогою покупця, продавець повинен видати розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу із зазначенням назви суб’єкта господарювання на ринку, номера торговельного місця, найменування товару та його ціни. Також у документі мають міститися прізвище та ініціали продавця та його підпис», – повідомив автор відповідного рішення, депутат Київради Олександр Бродський.

Згідно нових Правил, на ринках забороняється продавати: зброю, готове армійське спорядження, а також тканини, які використовуються для його виробництва, інші товари військового асортименту, наркотичні засоби, пальне та газ, піротехніку й вибухові засоби, тощо.

Адміністрація ринку має забезпечувати централізоване прання санітарного та спеціального одягу, миття, дезінфекцію торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, що надаються продавцям.

3 КОМЕНТАРІ

  1. они пусть с начала наведу порядок с не санкционированной торговлей, а этот закон не новость, это было ещё при омеле. кузя прав на конечной скоростного трамвая №3 такое творится- мусор, тротуар заставлен ящиками и столами. торговля проводится во дворах, проезжая часть занята торгующими, так что не возможно не то-что подъехать к домам но и пройти.

  2. ну-ну. теперь пускай эти 68 “слуг народа” совместно с кличко, приедут на ул. Зодчих 44-67 и посмотрят на эти “рынки”, Шанхай это культурный город по сравнению с борщаговкой. теперь я понимаю почему голова святошинского р-на самый богатый по сравнению с другими представителями р-нов.

Comments are closed.