Запровадження надзвичайних заходів надасть можливість за необхідності здійснювати відключення електроенергії

Надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 лютого, набудуть чинності з 17 лютого. Документ офіційно оприлюднено у випуску газети «Урядовий кур’єр» 16 лютого.

Згідно з розпорядженням, у період дії надзвичайних заходів НЕК «Укрэенерго» зобов’язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенерувальних потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС у розрізі енергоблоків; за необхідності та за погодженням з Міненерговугілля – застосовувати графіки аварійних відключень (ГАО).

У свою чергу, ДП «Енергоринок» необхідно розробити графіки навантаження енергосистеми з урахуванням вимог «Укренерго» щодо складу обладнання ТЕС; забезпечити нарахування платежів за електроенергію її виробникам (які працюють за ціновими заявками), для яких зафіксовані графіки та обсяги виробництва, граничної ціни системи.

Крім того, НАЕК «Енергоатом» зобов’язана забезпечити часткове розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні за необхідності.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, запровадження тимчасових надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку України дозволить за необхідності здійснювати відключення електроенергії.

«Передбачається й пункт, що застосовується при термінових проблемах і диспропорції між споживанням і виробництвом електроенергії. Ми задіюватимемо віялові відключення для того, щоб збалансувати виробництво і споживання», – сказав він на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 15 лютого ввечері.

За його словами, затвердження розпорядження допоможе мінімізувати використання антрацитної групи вугілля на ТЕС для забезпечення стабільної роботи енергосистеми країни. Такі заходи дозволять знизити використання антрациту в зимовий період на 300-350 тис. тонн на місяць.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 15 лютого запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України.