Знахідка не стала сюрпризом для археологів, оскільки навколо ацтекських храмів часто зводили піраміди

Вивчаючи пошкодження після торішнього землетрусу в центральній Мексиці, археологи виявили стародавній храм ацтеків, який був прихований в піраміді Теопанцолко. Про це інформує ВВС.

У вересні 2017 року в Мексиці стався землетрус магнітудою 7,1 бала. Він призвів до загибелі майже 370 осіб та спричинв руйнування в штаті Морелос, де розташована ацтекська піраміда Теопанцолко, присвячена богу дощу Тлалоку та богу війни Уїцилопочтлі. Вона була побудована приблизно в 1300 році нашої ери.

Археологи вирушили до пам’ятника, щоби за допомогою радара оцінити збиток, завданий землетрусом. На рівні двох метрів під землею вони виявили стародавній храм, який відноситься до середнього посткласичного періоду. Його спорудили між 1150 і 1200 роком. Завширишки храм має 6 метрів, завдовжки – 4 метри. Він може виявитися найбільш раннім з відомих на сьогодні свідченням заселення території сучасного штату Морелос.

Через вологу покриття стін майже зруйнувалося, але археологи змогли врятувати деякі фрагменти для вивчення. Усередині храму також знайшли курильницю й уламки керамічних виробів.

Варто зазначити, що знахідка не стала сюрпризом для археологів, оскільки навколо ацтекських храмів часто зводили піраміди.