Силовики знешкодили мережу спецслужб РФ, що діяла в східних і південних регіонах України

Жінка-агент з Одеси під кураторством спецслужб Російської Федерації вербувала діючих українських військових та екс-військовослужбовців для вчинення диверсій та терактів на Півдні України. Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, передає Українська правда.

«Нами було проведено операцію зі знешкодження мережі спецслужб РФ, що діяла в східних і південних регіонах. До цього було причетне головне управління розвідки РФ. Ця резентурна мережа, яка створена з діючих і колишніх військовослужбовців отримала завдання на проникнення до стратегічних об’єктів, на військові об’єкти та збір закритої інформації щодо дислокації та переміщення українських військових», – сказав він.

«Друге завдання – підготовка до терактів щодо громадян України в південних областях», – зазначив Ткачук.

Також генерал-майор контррозвідки СБУ Сергій Левченко зауважив, що керівником групи була завербована одеситка.

«Керівником був агент-жінка, яка брала участь в акціях на Куликовому полі в Одесі. В Криму вона провела навчання ГРУ РФ. Також з нею працював агент, який займався підбором діючих і колишніх військовослужбовців, які мали широкі зв’язки», – зазначив він.

«Дані збиралися на Півдні України, але також їх було помічено в зоні АТО. Передача інформації була здійснена через мережу Інтернет, а потім стиралися», – додав він.

Левченко зауважив, що дев’ятеро осіб групи були затримані в Одесі 19 березня.

«Під час передачі важливої документації було здійснено затримання всіх діючих членів групи в місті Одесі», – додав він.

Стосовно затриманих тривають слідчі дії. Щодо чотирьох суд вже обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм інкримінують державну зраду та незаконне поводження зв зброєю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ