ЗМІ дізнались, хто керує підприємствами «Метінвесту» на території самопроголошених «ДНР» та «ЛНР»

З початку квітня управління українськими заводами, які опинилися на території самопроголошених «ДНР»-«ЛНР», було покладено на зареєстроване в Південній Осетії ЗАТ «Внєшторгсервіс». У цієї компанії досі немає ні свого сайту, ні офісу, ні штату співробітників, а ім’я її директора лише одного разу випадково згадали в повідомленні однієї з луганських профспілок. ЗМІ поцікавились біографією колишнього віце-губернатора Іркутської області Росії Владіміра Пашкова, який несподівано опинився на чолі найбільших заводів Донбасу, і з’ясували, що він пов’язаний з українським олігархом-утікачем Сергієм Курченком, пише російське видання Коммерсант.

4 квітня ватажок донецьких бойовиків Алєксандр Захарченко підписав «указ», згідно з яким «тимчасовим адміністратором» українських заводів, розташованих на території «ДНР», було визначено ЗАТ «Внєшторгсервіс».

Як повідомляє видання, в опублікованій того ж дня постанові «ради міністрів» терористів перераховувалися підприємства, що переходять під тимчасову адміністрацію «Внєшторгсервісу». У список потрапили металургійний завод «Донецьксталь», Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи,  «Єнакіївський коксохімпром», Ясинівський коксохімічний завод, «Макіївкокс», Харцизький трубний завод.

Хоча цей указ був підписаний лише на початку квітня, підприємства на території ОРДЛО почали переходити під контроль ЗАТ «Внєшторгсервіс» ще в березні, йдеться в статті.

За минулий з того часу місяць у компанії з Південної Осетії не з’явилося ні Інтернет-сайту, ні офісу. У жодному з документів самопроголошених республік не було вказано, хто очолює цю компанію і кому вона належить.

Ім’я можливого керівника «Внєшторгсервісу» лише раз згадали на Інтернет-сайтах «ЛНР». У зверненні профспілки працівників вугільної промисловості до робочих місцевого підприємства «Краснодонвугілля» говорилося, що після запровадження там з 1 березня зовнішнього управління колишній власник – компанія «Метінвест» – припинив свою роботу на підприємствах з 15 березня.

«Генеральним директором компанії є Владімір Пашков», – сказано в зверненні.

До 2014 року Пашков працював віце-губернатором Іркутської області. Він став також президентом благодійного фонду підтримки міжнародних гуманітарних проектів, зареєстрованого в грудні 2015 року. Власного сайту у фонду немає, немає жодного його звіту і на інформаційному порталі Мін’юсту.

25 лютого Служба безпеки України розповсюдила заяву, в якій звинуватила фонд Пашкова в тому, що він використовується для наповнення бюджету самопроголошеної «ЛНР».

В СБУ заявили, що фонд через рахунки російської некомерційної організації «Центр міжнародних розрахунків» спрямовує кошти безпосередньо в так званий «Державний банк ЛНР».

Колишній депутат Верховної ради Олег Царьов, який втік в 2014 році, розповів, що, за його інформацією, за компанією «Внєшторгсервіс» стоїть також бізнесмен Сергій Курченко.

Про те, що контроль над їх підприємствами перейшов саме до Курченка, розповіли також робочі Єнакіївського металургійного заводу, Харцизького трубного комбінату і вуглевидобувного підприємства «Орджонікідзевугілля» (об’єднує шість шахт в Горлівці та Єнакієвому).

У свою чергу, «міністр промисловості й торгівлі» самопроголошеної «ДНР» Олексій Грановський підтвердив: «Внєшторгсервісом» керує Владімір Пашков з російським громадянством, до цього він був радником глави республіки з економічних питань, а хто стоїть за ним, ми не будемо розкривати, щоб не нашкодити нашим партнерам». На уточнююче запитання, про яких партнерів йдеться, Грановський відповів: «Партнер у нас один – Російська Федерація».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ