Політолог: у «ДНР» нарешті зрозуміли, що не вдасться потрапити до складу РФ

Окупаційна влада так званої ДНР нарешті зрозуміла, що не зможе потрапити до складу РФ. Відтак заява ватажка «республіки» Захарченка про «Малоросію» – сигнал місцевим жителям, що повернення в Україну можливе. Цю думку висловив очільник Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в ефірі Обозреватель.LIVE.

«Захарченко просто так виступати не буде – тільки за вказівкою кураторів із Москви. Він робить багато заяв, наприклад, взяття Лондона. Тому відсебеньки не варто сприймати як серйозну заяву, яка призведе до вирішення», – підкреслив Петренко.

Він акцентував на тому, що у проекті «Новоросія» було кілька областей, а «Малоросія» збирається поширитися на всю територію України, правда без Криму.

«Тут присутнє вікно Овертона. Тобто Захарченко заявив про об’єднання України навколо «ДНР». Фактично це був сигнал людям, які живуть в окупації, що повернення «ДНР» в Україну в принципі можливе», – зауважив експерт.

«Тому, думаю, для цих людей і прозвучала ця заява. Вони (сепаратисти – ред.) розуміють, що інших шляхів для них зараз просто немає. Оскільки зрозуміли, що «ДНР» не стати частиною Росії. Це вже чіткі сигнали. І якщо врахувати тон заяв представників Держдуми РФ, цей план уже узгоджено з кураторами».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ