Об’єднати Нацраду і Держкомтелерадіо планують шляхом внесення змін до Конституції

Команда президента Володимира Зеленського планує ліквідувати Міністерство інформаційної політики, а також об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Про це повідомив радник команди президента з політичних питань Микита Потураєв, пише Детектор Медіа.

«МІП ми плануємо перезавантажити у нуль», – сказав він.

За його словами, у планах президентської команди – об’єднання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (незалежний регуляторний орган) і Державного комітету телебачення і радіомовлення (орган виконавчої влади). Зазначимо, що обидва ці органи передбачені Конституцією України.

«У нас є ідея об’єднання Держкомтелерадіо та Нацради. Тому що в Держкомтелерадіо мало господарських функцій. Треба зміцнити, зокрема і фінансово, особовий склад. Також ми маємо забезпечити незалежність регулятора», – сказав він.

Об’єднати Нацраду і Держкомтелерадіо планують шляхом внесення змін до Конституції.

Наразі у команді президента обговорюють різні можливості зміни квотного принципу формування Нацради. Зокрема, по троє членів регулятора можуть призначати президент, парламент і Кабмін. Однак остаточне рішення ще не узгоджено.

Потураєв додав, що в оновленого регулятора мають бути розширені функції.