Відповідний проект закону пройде громадське обговорення

Українським ФОПам можуть списати 7,4 мільярда гривень заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), що накопичилася станом на 1 січня 2019 року. Про це заявив Данило Гетьманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок у команді новообраного президента Володимира Зеленського, передає НВ Бізнес.

«Значна частина цих ФОПів – сплячі. Проблема запровадження «подушного податку» на ФОП у 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно», – пояснив проблему Гетьманцев.

Він зазначив, що це питання ще має пройти громадське обговорення, після чого буде розроблений остаточний варіант відповідного проекту закону.

За словами Гетьманцева, попри те, що ЄСВ зменшили майже вдвічі, був запроваджений обов’язковий мінімальний платіж для кожного ФОПа незалежно від того, працював він чи ні.

«Є багато людей, які реально не здійснювали діяльність. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще в 14-15 роках і забули про них, їм весь цей час ніхто нічого не говорив, зараз же по закінченні трьох років, коли вже минають терміни давності за цими нарахуваннями, про них згадують і відправляють податкові повідомлення, і реально нічого зробити не можна, тому що дійсно за законом вони повинні платити. Нам здається, що неправильно платити податок за ту діяльність, яка не здійснювалася», – резюмував Гетьманцев.