Скасування мораторію на продаж землі буде однозначним програшем тих, хто її продаватиме, вважає лідер партії «Свобода»

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок прокоментував заяву президента Володимира Зеленського про необхідність скасувати мораторій на продаж землі.

«Отримавши власну більшість в новому Парламенті, Зеленський збирається зняти мораторій на продаж землі вже цього року. Бо це, бачте, «нафталінове пострадянське регулювання», – пише лідер «свободівців» у Facebook.

Він наголошує, що у Канаді 89% земель належать державі, в Ізраїлі – 91%. Сполучені Штати упродовж останніх десяти років масово скуповують землі у державну власність.

«Вони теж «нафталінові» і «пострадянські»?», – обурився Тягнибок.

«Скасування мораторію на продаж землі буде однозначним програшем тих, хто її продаватиме. Тобто програшем українських селян. І однозначним виграшем тих, хто її купуватиме. Тобто виграшем олігархів, новітніх латифундистів. Бо ні бабуся в селі, ні простий фермер не позмагаються з кримінальними капіталами.  Схема обману проста: нинішня ціна гектара землі – 1,5-2 тисячі доларів. Олігархи скуплять дрібні ділянки за цією ціною. Сформують з них великі землеволодіння. І тоді ціна за гектар зросте до 5 тисяч доларів. За кілька років –вже до 15 тисяч доларів. Зможуть селяни повернути землю назад? Ясно, що ні, бо вартість буде непідйомною. Олігархи витиснуть із землі останні соки, а нам заробити вже не буде на чому. Отак у наслідку й отримаємо соціальну катастрофу», – вважає лідер націоналістів.

За його словами, щоби не допустити подібної ситуації, «Свобода» зареєструвала у Верховній Раді законопроекти №2906 та №9364, які передбачають заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, а натомість пропонують надавати її у довгострокове володіння винятково громадянам України (не іноземцям) із правом родинного успадкування або продажу лише державі в особі державного земельного банку.

«Тільки в таких умовах українці будуть господарями на своїй землі. А не кріпаками, як того домагаються олігархічні клани», – резюмував Олег Тягнибок.

Отримавши власну більшість в новому Парламенті, Зеленський збирається зняти мораторій на продаж землі вже цього року. Бо…

Gepostet von Олег Тягнибок am Montag, 24. Juni 2019