Чергові вибори до парламенту призначені на 27 жовтня

Новообраний президент Володимир Зеленський до середини червня матиме можливість розпустити Верховну Раду. Про це повідомила юрист-криміналіст Анна Маляр, передає Вголос.

«Стаття 90 Конституції України каже: «Повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку її повноважень. Зверніть увагу на нечіткість норми, адже вона не встановлює точну дату завершення повноважень Верховної Ради. Тож може бути багато варіантів дати, від якої потрібно вираховувати ці 6 місяців. Саме цією неточністю можна скористатись для розпуску Парламенту Президентом», – зазначила експерт.

Вона нагадала, що чергові вибори до парламенту призначені на 27 жовтня. Закон «Про вибори народних депутатів» та Закон «Про регламент Верховної Ради» передбачають 15 днів для ЦВК на підбиття підсумків виборів, ще 5 днів – для оприлюднення результатів і ще 30 днів – на скликання першої сесії нового парламенту. Загалом, виходить приблизно 50 днів.

«Отже, новий склад ВРУ може запрацювати аж усередині грудня. Конституція каже, що повноваження ВРУ припиняються в день відкриття першого засідання ВРУ нового скликання. От і маємо: останні півроку ВРУ VIII скликання можуть початися аж усередині червня. Тобто до середини червня Зеленський матиме можливість розпустити Парламент», – пояснила Анна Маляр.