20 травня президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради

Президент України Володимир Зеленський може ухвалити рішення про розпуск Верховної Ради на підставі встановлення судом факту відсутності коаліції терміном понад місяць. Про це розповів народний депутат України від БПП Олександр Черненко, передає Сегодня.

«Є такий термін «встановлення юридичного факту». Припустимо, згідно виборчого законодавства кандидат не може балотуватися в депутати, якщо він не проживав кілька останніх років в Україні. Але як встановити та юридично закріпити: чи проживав громадянин чи ні? Суд, зібравши факти, може це встановити. Те ж саме стосується коаліції: суд може встановити юридичний факт того, що на певну дату коаліції не існувало. Зібрати дані і ухвалити навіть не рішення, а визначення (ухвалу, – укр.), яке може бути взагалі за якоюсь іншою справою, що за наявною у суду інформацією на таке-от число коаліції у Верховній Раді вже не було», – пояснив нардеп.

Таким чином, якщо суд встановить той факт, що коаліції в парламенті не існує місяць і більше, президент отримає підстави, щоби розпустити Верховну Раду.

«Але поки що я не бачив відповідних рішень і відповідних доказів. Нам їх не надали», – сказав Олександр Черненко.

У свою чергу, заступник голови фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Сергій Соболєв розповів, до якої дати Володимир Зеленський реально може ухвалити рішення про розпуск парламенту.

«Якщо всі сприймають тезу, що парламент не можна розпустити за півроку до завершення повноважень, залишається лише з’ясувати, коли дата завершення повноважень. Така дата лише одна: це 16 грудня – останній день, коли парламент наступного скликання, обраний на чергових виборах, може набути повноважень. Відраховуємо півроку і розуміємо, що останній термін, коли Президент може розпустити парламент – 16 червня», – сказав народний депутат.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 травня Володимир Зеленський склав присягу Президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

Після складання присяги Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради. Крім того, президент запропонував урядовцям подати у відставку і звільнити посади.