Переможець президентських виборів вважає, що треба «ініціювати та ухвалювати такі закони, які консолідують суспільство, а не навпаки»

Переможець виборів президента, шоумен Володимир Зеленський заявляє, що українська – єдина державна мова в Україні. Однак після вступу на посаду він планує проаналізувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» на предмет дотримання усіх прав громадян. Про це йдеться у його коментарі, поширеному прес-службою Зе!команди, передає Українська правда

«Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоби пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян», – заявляє Зеленський.

За його словами, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, «що зробило його заручником політичної риторики».

«Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад дві тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний», – зазначає переможець виборів.

При цьому Зеленський наголошує, що українська мова – єдина державна мова в Україні: «Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс».

«Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення», – додає Зеленський.

Він вважає, що оскільки перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, потрібно «ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 квітря Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За це рішення віддали голоси 278 парламентарів. Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».

Заступник голови фракції «Опозиційний блок» у Верховній Раді Олександр Вілкул вніс постанову, яка блокує підписання ухваленого 25 квітня закону про українську мову.

Водночас екс-соратник Вілкула, нардеп Юрій Бойко заявив, що оскаржить ухвалений закон у Конституційному суді.