Президент подякував країнам, які «послідовно підтримують Україну в відстоюванні нашої територіальної цілісності і суверенітету»

Президент України Володимир Зеленський вважає, що повернення Росії до «Великої вісімки» є можливим тільки за умови повернення Україні окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі і звільнення українських політв’язнів і моряків.

«З березня 2014, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований, український Донбас і досі страждає від війни», – написав глава держави в Facebook.

«Повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення понад 100 політичних в’язнів і українських моряків, яких утримує Кремль, буде справжнім серйозним сигналом світові про те, що Росія готова знову зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії», – додав Зеленський.

Також президент подякував країнам, які «послідовно підтримують Україну в відстоюванні нашої територіальної цілісності і суверенітету».

З березня 2014, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований,…

Gepostet von Володимир Зеленський am Mittwoch, 21. August 2019

Нагадаємо, 20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що Росію слід повернути до «Великої вісімки» (G8). Пізніше під час телефонної розмови президенти США і Франції – Дональд Трамп і Еммануель Макрон – домовилися, що в 2020 році Росію запросять до участі в саміті країн Великої сімки (G7), звідки її вигнали після незаконної анексії українського Криму.

У свою чергу, Росія назвала свої умови для повернення у Велику сімку. Зокрема, у Кремлі бояться пастки «сім проти одного».

Офіційний представник німецького уряду Штефан Зайберт заявив, що Росія зможе повернутися до G8 лише після деокупації Донбасу і повернення Криму Україні.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на прес конференції в Берліні 21 серпня зійшлися на думці, що повернення Росії до «Великої вісімки» було б передчасним.

Як відомо, до складу G7 входять сім країн: США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія.