Кандидат у президенти Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю

Кандидат у президенти Володимир Зеленський розповів про своє ставлення до президента РФ Владіміра Путіна, вважає невиправданою заборону в Україні російських соціальних мереж, зокрема «Вконтакте» і «Однокласники», а такоє вважає, що не можна українців позбавляти російськомовного телебачення. Про це він повідомив в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

«І чого ми добилися (забороною російських соцмереж, – ред.)? Наші почали обходити заборону. Ви це прекрасно знаєте. Українці обходять. Я цим не користуюсь. Чесно кажучи, і до цього не користувався. Моя думка: ця ситуація – я її називаю «паркування в Києві». У мене колись забирали машину, а зараз штрафують. Не там припаркувався, наприклад, – оштрафували. Ти мені дай паркування, а потім жорстко карай мене, коли я не виконую закон. Точно така історія і тут. Ти дай людям платформу – ось де українці, де ми спілкуємося, де у нас однаковий світогляд – і «лясни» ті», – сказав він.

На його думку, якщо в тих же «Однокласниках» та інших соцмережах люди займаються політикою, займаються якоюсь агресією, якщо там є свої боти, які інформаційно впливають на українців та антиукраїнські гасла, тоді це має розслідуватися в кримінальному порядку.

Також Зеленський висловився на захист прав російськомовних українців, заявивши, що російськомовне телебачення забирати не можна.

«У нас реально велика кількість людей говорить російською. Не можна у них забрати російськомовне телебачення. У нас є люди, які говорять й іншими мовами», – розповів кандидат в президенти.

Зеленський  також розповів про своє ставлення до президента РФ.

«Звичайно», – відповів він на запитання, чи є для нього Путін ворогом.

Кандидат у президенти наголосив, що не підпише закон про амністію бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР». Зеленський додав, що у Донбасу не повинно бути особливого статусу.

«Я вважаю, що ні (не повинно бути особливого статусу, – ред.). Я вважаю, що це взагалі наша велика історія, і нам доведеться довго виходити з цієї кримінальної ситуації. Ось тут, може бути, нам допоможе саме інформаційна війна. Я дуже сподіваюся інформаційно повернути цих людей в стан, що вони потрібні Україні так само, як Україна їм потрібна, і що вони такі ж українці. Але потрібно буде зробити дуже багато гуманітарних кроків. Багато всього», – сказав Зеленський.