У Зе-команді також працюють люди, які представляли владу з 2014 по 2019 роки

Президент Володимир Зеленський заявив про плани внести зміни до закону про очищення влади і доповнити перелік посад, які підпадають під люстрацію. Зокрема, у список будуть внесені всі представники влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Про це він сказав у відеозверненні, опублікованому в Facebook.

За його словами, він щодня спілкується з чиновниками різних рівнів і розуміє – це «безнадійний діагноз».

«Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві. Насправді, вони всі однієї масті. Їм всім фіолетово», – каже Зеленський.

За словами президента, він  щодня ламає голову, що з ними робити: обміняти на полонених, чи вдягнути у браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову.

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», – сказав Зеленський.

Президент заявив, що його команда напрацьовала законопроект про розширення норм закону про очищення влади.

«Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати президента України, всіх народних депутатів, голову Верховної Ради, членів уряду, Генпрокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року», – сказав Зеленський.

Глава держави також висловив сподівання, що дії усіх зазначених осіб у майбутньому отримають справедливу юридичну оцінку.

Gepostet von Володимир Зеленський am Donnerstag, 11. Juli 2019

Варто зазначити, що у команді самого Зеленського працюють люди, які представляли владу з 2014 по 2019 роки. Зокрема, діючий секретар РНБО Олександр Данилюк з 2016 по 2018 роки очолював міністерство фінансів в уряді Володимира Гройсмана. Екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус нині очолив наглядову раду державного концерну «Укроборонпром». Глава Офісу президента Андрій Богдан також потрапляє під обмеження закону про очищення влади і не може працювати на державній службі.

Користувачі соцмережі неоднозначно відреагували на пропозицію Зеленського: