Зен Антіпоп, блогер

Російська ментальність є доволі… своєрідною. Голі-босі, але нахабні й переконані, що всі їм щось винні. А якщо не голі-босі – тоді взагалі ховайся!

Представників інших народів це часто шокує та викликає нерозуміння. Ось, наприклад, вірменин, що працює в Єкатеринбурзі, вирішив зробити добро місцевим росіянам й почав благодійну акцію щодо роздачі безкоштовного хліба нужденним. І ось що з того вийшло:

«Спочатку все йшло добре, без скандалів. Люди ходили, дякували. А потім покупці чомусь вирішили, що роздавати хліб безкоштовно – наш обов’язок. Слово «безкоштовно» діяло на людей незрозумілим чином. На продавців кричали: «Ты мне что, такая-сякая, хлеб не оставила?! Я пришла позже указанного срока, ну и что?! Могла бы и оставить!» (Хліб роздавали лише до 12-ї години дня). Або ж заходили до магазину й з порогу волали: «А ну-ка, сбегай, принеси положенный мне бесплатный хлеб!», – саме в такому формулюванні. Було неприємно слухати образи. У нас з них день починався й ними ж закінчувався. Кому сподобається слухати щодня, що ти негідник, обіцяв всім роздавати вдосталь хліба, а сам обманюєш бідних людей. Ще й у жадібності звинувачували», – розповідає Артак Акопян.

Зрештою за кілька місяців щоденних знущань та образ з боку нужденних росіян бізнесмен припинив свою благодійну акцію.

Загалом таку менатльність можна спостерігати скрізь у світі, де є достатня кількість ментальних росіян і не лише у таких випадках. Нахабність, неповага до місцевої мови, культури, традицій, необґрунтована переконаність у власній вищості, постійні вимоги «особливого ставлення» тощо.

Винятки, звісно, трапляються, але, на жаль, не часто. Зазвичай росіян, які так не поводяться, стає майже неможливо ідентифікувати як, власне, росіян – втрачаються чи не головні ознаки російськості…

Джерело: Zen Antipop

БЕЗ КОМЕНТАРІВ