Зен Антіпоп, блогер

У країні-бензоколонці набуває обертів шкандаль зі школярем з Нового Уренгоя Миколою Десятниченком, який нещодавно виступив у німецькому Бундестазі із доповіддю з нагоди Дня національного трауру Німеччини (Volkstrauertag) на спеціальному заході, де німецькі школярі доповідали про долю совєтських солдатів під час Другої світової, а російські – відповідно про німецьких.

Запоребриківську вату неабияк обурила «надмірна людяність», з якою уренгойський школяр говорив про загиблих від нелюдських умов російського полону солдатів Вермахту.

До речі, російські блоґери-стукачі, що заходилися писати доноси в ФСБ та прокуратуру РФ, дуже швидко з’ясували, що Десятниченко є українцем за походженням, його пращури родом з Полтавщини, його вчителька з історії – українка, мер його міста – українець тощо. І взагалі в цьому російському регіоні, виявляється, живе дуже багато українців. Для рашистів таким чином усе зійшлося, тож в рунеті вже лунають заклики до етнічних зачисток в Новому Уренгої, а ФСБ вже спрямувало запит щодо українських коренів школяра, а також і міського голови – Івана Костогриза…

Але хотілося б звернути увагу на інше. А саме на те, що під це діло росіяни підняли й почали розповсюджувати фото-фальшивки совєтсько-російської пропаганди 70-річної давнини. Саме так! Фейки та брехня з пропагандистською метою – це не винахід сучасних кісєльових та соловйових, натомість то є давня російська школа й навіть традиція.

Наведу тут кілька тематичних «демотиваторів», що їх масово розкручують нині в рунеті з нагоди вищезгаданого скандалу, а поруч з ними – оригінальні фото, які були використані московськими майстрами фейків для фото-монтажу в часи, коли ще не було фотошопа (прикладів таких фейків існує значно більше, тут лише декілька з них).

Джерело: Zen Antipop