Зен Антіпоп, блогер

У нас часто торочать, мовляв, РФ – «наш найбільший торгівельний партнер». І це так, якщо порівнювати Росію з окремими країнами.

Але є одне але. Навіть два.

По-перше, найбільшу за територією країну світу, якось не дуже коректно порівнювати з окремими країнами, наприклад з Польщею. Коректніше було б порівняти РФ з ЄС в цілому.

Сукупне населення ЄС майже в 4 рази перевищує населення РФ. І ось минулого (2016-го) року український експорт до ЄС в 4 рази перевищив експорт до РФ – 37,1% проти 9,9% відповідно.

По-друге, якщо поглянути на тенденцію, то вона така, що наша торгівля з ЄС постійно зростає, а з РФ – навпаки скорочується.

Ще два роки перед тим (2014-го) український експорт до РФ був майже вдвічи більшим, ніж зараз, а саме 18,2%. В 2015-му – вже 12,7%, а в 2016-му, як сказав вище – лише 9,9%.

Цікаво, що за перші два місяці вже цього (2017-го) року загальний (тобто в усі країни) український експорт зріс на третину (а саме на 32,7%). В абсолютних цифрах зріс він також і до РФ.

Та якщо брати у цифрах відносних (у відсотках), то до РФ він знову скоротився і склав 9,2%. Тобто й в цьому році тренд на скорочення долі РФ у зовнішній торгівлі України продовжується.

І обумовлене це не лише тим, що РФ – аґресор, але й суто прагматичними міркуваннями. Адже бізнес розуміє, що попри те, що РФ є нашим сусідом, великим ринком тощо, вона також є непередбачуваним та політично вмотивованим торгівельним партнером, який не дотримується жодних правил і невідомо, що завтра може утнути. Отже, стратегічно мати справу з Росією не вигідно й безперспективно.

Джерело: Zen Antipop

БЕЗ КОМЕНТАРІВ