вибори
Жебрівський просить скасувати місцеві вибори в Маріуполі

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський просить Центральну виборчу комісію не проводити місцеві вибори 25 жовтня в Маріуполі, передають Українські новини.

Наразі він подав заяву до ЦВК, втім, інших деталей не повідомив. У свою чергу, партія «Опозиційний блок» звинуватила владу в підготовці зриву місцевих виборів у східних областях України, зокрема, майже на всій підконтрольній території Донецької та Луганської областей, включаючи Маріуполь. Про це йдеться в заяві «Опоблоку», поширеній у вівторок, 25 серпня.

У політсилі вважають, що підставою для такої постанови ЦВК є лист голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, в якому пропонується скасувати вибори майже на всій території регіону. Аналогічний лист готується і адміністрацією глави Луганської області Георгія Туки.

«Одночасно з цим Харківське територіальне управління юстиції робить останні спроби зірвати реєстрацію «Опозиційного блоку» для участі у виборах на території області. Програвши суд і не маючи правових аргументів, чиновники управління за вказівкою влади просто ховаються від представників нашої партії, щоби не отримати в свої руки рішення Окружного адмінсуду Києва і не виконувати його», – обурені в партії.

В «Опоблоці» вважають, що такі дії влади свідчать про одне: «вона боїться поразки на виборах і планує зірвати їх проведення в тих регіонах, де перемагає «Опозиційний блок».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, місцеві вибори на частині території Донецької області мають відбутися 29 листопада – майже на місяць пізніше, ніж в інших областях України.

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. 14 серпня віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко повідомив, що вони відбудуться на Донбасі, але їх проведення у прифронтових містах залежатиме від фактору безпеки. За його словами, можна зрозуміти керівників ЦВА, які не бажають проведення перегонів у низці міст областей.

У свою чергу, заколотники запровадили «особливий режим самоврядування» на території псевдореспубліки «ДНР». Ватажок бандформування Олександр Захарченко також запланував на 18 жовтня проведення «місцевих виборів».

Водночас в ОБСЄ вважають, що проведення виборчих перегонів на Донбасі можливе лише після повного припинення вогню й відведення важкого озброєння.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ