Фінустанови посилаються на неможливість перевірити дійсність документів, що посвідчують особу

Попри указ президента РФ Владіміра Путина про визнання документів ОРДЛО на території РФ, жоден російський банк не обслуговує клієнтів, які пред’являють у якості посвідчення особи «паспорти», видані окупаційними структурами. Про це пише РБК.

Жоден із топ-30 російських банків, опитаних журналістами, не підтвердив свою готовність обслуговувати клієнтів за паспортами «ЛНР-ДНР». У більшості випадків в банках або не відповіли на офіційний запит журналістів, або дали нечіткі пояснення щодо того, що обслуговують лише громадян РФ.

Лише в декількох банках офіційно визнали, що у них є обмеження при роботі з особами, які надають документи ОРДЛО. Зокрема, в «Сбєрбанке» повідомили, що на сьогодні клієнти з паспортами «ЛНР» і «ДНР» не можуть навіть розміщувати кошти на вкладах – дані документи не приймаються фінустановою для здійснення операцій. Як зазначили у банку, «ЛНР» та «ДНР» не укладали угоди про порядок визнання офіційних документів, виданих їхніми компетентними органами.

Разом з тим, офіційний представник «Сбєрбанку» вказав, що з моменту підписання указу президента про визнання паспортів «ЛНР» та «ДНР» фінустанові потрібен час для організації прийому в якості документа, що посвідчує особу, нових видів паспортів. Надалі, коли процедури адаптації до нових документів будуть завершені, «Сбєрбанк» буде готовий обслуговувати осіб, які представляють документи ОРДЛО.

Водночас, в «Уральському банку реконструкції» послалися на відсутність уточнень щодо даних «паспортів» в спеціальних нормативних актах. За словами начальника управління фінмоніторингу банку Алєксєя Потапова, внесення змін до регламентуючих документів «Банку Росії» могло б усунути «певну обережність банківського співтовариства до питання».

За даними видання, банки найчастіше в усній формі відмовляють клієнту у наданні послуг, посилаючись на те, що обслуговують лише громадян РФ, які мають тимчасову або постійну реєстрацію на її території. Вони також нерідко просять надати для відкриття рахунку додаткові документи. Банки також можуть відмовляти клієнтам в обслуговуванні, посилаючись на те, що не можуть перевірити дійсність документів, що посвідчують особу.

Як відомо, президент Росії Владімір Путін своїм указом визнав дійсними «документи, що посвідчують особу», а також «реєстраційні знаки транспортних засобів», видані терористичними організаціями «ДНР» і «ЛНР».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ