мова
82% жителів Донбасу заперечують утиски російськомовних

Жодних утисків російськомовного населення в Україні немає. Такої думки дотримуються 82% жителів неокупованого Донбасу. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг» станом на листопад, проведене за підтримки уряду Канади.

З них 54% висловили таку позицію категорично. Наявність таких утисків бачать 11% опитаних (але переконані у цьому лише 2%). Ще 7% не визначилися з відповіддю.

При цьому 71% опитаних жителів Донбасу заявили, що не підтримує рішення Росії відправити в Україну війська «для захисту російськомовного населення» (з них 49% – категорично), 9% підтримали таке рішення (з них остаточно – 2%), ще 20% – не визначилися.

Відповідаючи на прохання оцінити дії Росії в Криму, 41% жителів Донбасу заявили, що вважають їх незаконним вторгненням і окупацією незалежної України, 11% – що це законний захист російськомовних громадян України. Решта людей дали або іншу відповідь, або не визначилися.

Також більшість опитаних жителів Донбасу заявили, що Україна має залишатися унітарною країною (50%), а федералізації хочуть лише 14%. Ще 13% вважають, що Україна має бути унітарною, але без Криму.

Опитування проводили 19-30 листопада, було опитано 1800 людей старших 18 років у всіх регіонах крім Криму і окупованої частини Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ