Після скандалу з «білим «Оскаром» Американська кіноакадемія ухвалила низку змін у статуті
Після скандалу з «білим «Оскаром» Американська кіноакадемія ухвалила низку змін у статуті

Революції в Американській кіноакадемії бути! Установа ухвалила низку радикальних змін, таким чином відреагувавши на звинувачення у «білому «Оскарі». Зокрема, журі стане молодшим та більш «кольоровим». Про це повідомляє КиноПоиск.

Найсерйозніші зміни будуть внесені до правил голосування. Досі запрошення у кіноакадемію гарантувало довічне членство, супроводжуване статусом, обов’язками, безкоштовними скринерами та запрошеннями на вечірки.

Тепер можливість голосувати у кіноакадеміків буде продовжуватися в залежності від їхньої зайнятості. Після десяти років роботи у складі Кіноакадемії кожен її член має буде показати, що працював у кінобізнесі протягом останнього десятиліття. Якщо кінематографіст працював три десятиліття поспіль, то його членство стає довічним, як і можливість голосувати. Якщо ж 10 років проведені без роботи, то за кіноакадеміком зберігається членство, але право голосу у нього забирають. Отримання «Оскара» чи номінація на нього також гарантують довічне право голосування. Ці стандарти будуть найближчим часом застосовані до складу кіноакадемії, але на найближчому голосуванні не позначаться.

Таким чином, ті, хто голосують за «Оскар», повинні стати молодшими, активнішими і дивитися ширше на сучасне кіно. Відсіюючи кіноакадеміків, які пішли на пенсію, правління сподівається на зміну підходу до висунутих на номінації фільмів.

Зміни стосуватимуться й ради правління. Рада правління (Board of Governors) складається з представників усіх сімнадцяти департаментів – по три людини від кожного. Одним з головних завдань керівників є відображення інтересів департаменту, який обрав їх.

Згідно з новими правилами, у раді правління з’являться ще три позиції, але ці люди будуть обрані особисто президентом кіноакадемії. Рада правління повинна буде схвалити кожного кандидата на позицію. Передбачається, що нововведення повинне буде відображати інтереси меншин, тобто нових членів в раді виберуть з темношкірих кінематографістів.

Крім того, у кіноакадемії обіцяють «амбітну і глобальну кампанію з пошуку та підбору кваліфікованих нових членів, які будуть покликані урізноманітнити склад». Йдеться, зокрема, про жінок і представників з іншим кольором шкіри. В установі зараз 6261 член з правом голосу, приблизно 1500 з них – жінки, менш як тисяча – люди з іншим кольором шкіри.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, другий рік поспіль в Американській кіноакадемії зчиняється расовий скандал. Його спричинив етнічний склад номінантів на премію «Оскар». Темношкірі актори навіть заявляли про бойкот нагороди.

Згодом Американська кіноакадемія заявила, що планує збільшити кількість номінацій на «Оскар» в категорії «Найкращий фільм» з восьми до десяти претендентів.

Читайте: Американська кіноакадемія збільшить кількість претендентів на «Оскар»

Нагадаємо, переможці «Оскара-2016» стануть відомі 28 лютого. 88-му церемонію вручення премій транслюватимуть у 225 країнах світу.

Нагадаємо, документальна стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні», що розповідає про події, які сталися на Євромайдані 2013–2014 років, потрапила до п’ятірки претендентів на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ