За словами журналіста, Захід досі не запровадив справжніх санкцій проти Росії

19 червня Рада ЄС продовжила на рік санкції проти окупованих Криму та Севастополя. Тим не менше, за роки існування санкцій РФ навчилася їх обходити, а український бізнес продовжує заробляти в окупованому Криму, незважаючи на заборони та обмеження. Про те, якими повинні бути санкції, щоби вплинути на Росію, міркує журналіст Айдер Муждабаєв у статті для Апострофа.

За словами Муждабаєва, чинні санкції проти РФ демонструють швидше єдність Заходу в оцінці дій Росії, ніж реальну боротьбу з путінським режимом.

«За роки, що минули з моменту введення санкцій, російська економіка до них адаптувалася. Вони придумали схеми обходу щодо банківських карток та в інших сферах промисловості, фінансів і сільського господарства. Звичайно, санкції створюють сильні незручності, але вони досить м’які, їх легко обійти і вони не завдають сильної шкоди російській економіці».

Утім, проти Росії ще ніхто не запроваджував справжніх санкцій.

«Захід не має політичної волі, щоб у протистоянні з Путіним йти до кінця. На цьому етапі Путін перебуває у стані абсолютної операційної недовіри – усі розуміють, що з ним не можна серйозно про щось домовитися, але при цьому здійснювати серйозний тиск, щоб звалити його владу, Захід ще не зважився. Як тільки це рішення буде ухвалене, події по Криму і Донбасу будуть розвиватися зовсім інакше», – запевнив журналіст.

На його думку, «яйце російського Кощея знаходиться в Західній Європі», яка є спонсором російського режиму. Зокрема, російська сировина, яку купує Західна Європа, годує Путіна з його каральною системою та армією.

«Звичайно ж, усі ракети, якими б’ють по Сирії, ті снаряди й кулі, які летять у бік України, екіпірування «зелених чоловічків» – це все куплено на гроші платників податків Західної Європи, якими вона розплачується за газ. Як тільки цього не буде – ми матимемо справу зовсім з іншою Росією. У неї значно поменшає бажання диктувати свої умови, особливо Україні».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ