17 липня 2017 року в Черкасах відбулася прес-конференція, на якій представники ЗМІ регіону оголосили про ініціативу створення журналістської премії імені Василя Сергієнка – відомого черкаського журналіста, героя Небесної сотні, закатованого 2014 року. Співорганізатором премії стане міська влада Черкас, про що під час прес-конференції заявив заступник міського голови Геннадій Шевченко.

За словами ініціаторів, місія проекту – об’єднати журналістську спільноту, підтримати та захистити розслідувальну журналістику, особливо на регіональному рівні, де журналісти-розслідувачі фактично є беззахисними. Також премія дозволить встановити стандарти і стане свідченням високого професіонального рівня працівника ЗМІ.

За словами співзасновника Премії ім. Василя Сергієнка Олександра Аронця, розслідувальна журналістика залишається найбільш ризикованим і небезпечним видом діяльності для працівників ЗМІ. «Це у Києві журналісти почуваються більш-менш безпечно – тут камери, тут колеги. А в регіонах вони бояться і слово проти місцевих «еліт» сказати. Бо знають, що за статтю, яка не сподобалася комусь із місцевих князьків, можуть не лише звільнити, але й викрасти, убити і закопати під лісом. Тому журналісти повинні об’єднуватися, щоби допомагати і захищати один одного. Більшість київських журналістів – це вихідці з різних регіонів, вони також повинні підтримати своїх колег-земляків і продемонструвати солідарність», – зазначив Аронець.

Відомий черкаський журналіст, шеф-редактор інтернет-видання «Дзвін» Леонід Даценко зазначив, що головна мета премії – організувати журналістів задля спільного захисту їхніх прав. За його словами, попередньо премія матиме п’ять номінацій: «Найкраще розслідування в інтернет-ЗМІ», «Найкраще розслідування у друкованому ЗМІ», «Найкраще телевізійне розслідування», «Найкраще розслідування громадських активістів», «Найкраще розслідування блогера», а також Гран-прі від організаторів.

«Василь Сергієнко став одним із символів, поруч з Ґією Гонгадзе, в боротьбі за сильну, демократичну, європейську Україну. Тому закликаю підтримати цю позапартійну, позаполітичну ініціативу всі видання, усіх громадських активістів», – зазначив Даценко.

Керівник фракції ВО «Свобода» у Черкаській облраді Юрій Ботнар додав: «Ми підтримуємо ініціативу щодо запровадження премії для журналістів, які не бояться. Зі свого боку, як депутати облради ми ініціюємо звіт правоохоронців про хід розслідування справи про вбивство Василя Сергієнка. Також плануємо пікетувати Генпрокуратуру з вимогою внести до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з Геннадія Бобова. Очевидно, що лише об’єднавшись, ми зможемо покарати і замовника, і організаторів, і виконавців убивства нашого побратима».

Учасники прес-конференції підписалися під ідеєю створення Журналістської премії ім. Василя Сергієнка та закликали долучатися до ініціативи представників усіх українських ЗМІ як центрального, так і регіонального рівня, громадських активістів, бізнесменів і меценатів. За словами організаторів, конкурс триватиме кілька місяців, після чого буде обрано переможців.

Під ініціативою підписались: Леонід Даценко, журналіст, народний депутат України VII скликання; Віктор Борисов, головний редактор інтернет-видання «Провінція»; Тетяна Лимаренко, головний редактор газети «Нова молодь Черкащини»; Михайло Калініченко, директор телерадіокомпанії «Рось»; Олександр Безпрозванний, головний редактор інтернет-видання «Кропива»; Ігор Сичов, журналіст газети «Дзвін»; Юрій Стригун, кореспондент видань «Вечірні Черкаси» та «Газета по-українськи»; Володимир Лимаренко-Полянський, журналіст газети «Черкаський край»; Наталя Писарева, журналіст інтернет-видання «Дзвін»; Валерій Воротник, журналіст телекомпанії «Антена»; Олександр Аронець, активіст Революції Гідності, стрімер; Валентина Сергієнко, вдова Василя Сергієнка; Анатолій Бондаренко, черкаський міський голова; Геннадій Шевченко, заступник міського голови Черкас; Юрій Ботнар, керівник фракції ВО «Свобода» у Черкаській обласній раді; Олег Собченко, корсунський активіст, розслідувач; Дмитро Кухарчук, партія «Національний корпус».

Довідка: Василь Сергієнко – відомий черкаський журналіст, поет, соціолог, громадський діяч. Викрадений з власного будинку у Корсунь-Шевченківському 4 квітня 2014 року, наступного дня його тіло зі слідами катувань було знайдено у Виграївському лісі. У травні 2017 року в Києві було затримано підозрюваного в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка – В. Мельника, який працював начальником охорони народного депутата Геннадія Бобова. Місцеві активісти та журналісти вважають, що замовником убивства є саме Бобов, який міг у такий спосіб помститися за гострі журналістські розслідування Василя Сергієнка. Проте Бобов не проходить по справі навіть у якості свідка. Наразі тривають судові засідання, покарати замовників і виконавців убивства вимагають місцеві депутати та журналісти.

Офіційна спільнота премії у Facebook: https://www.facebook.com/vasylserhienko/

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ