З бюджету на розв’язання проблеми житла для ВПО не виділено жодної копійки

Щоби забезпечити внутрішніх переселенців житлом, потрібно 5 мільярдів доларів. Такі підрахунки зробило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Про це повідомляє Укрінформ.

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Георгія Туки, з бюджету на ці потреби не виділено жодної копійки.

«З небюджетних коштів – зараз тривають переговори щодо однієї програми з німецьким банком у розмірі 2,5 млн євро, але й це крапля в морі», – зазначив він.

За даними Мінсоцполітики, приблизна кількість ВПО в Україні –1 млн 700 тис. осіб, або приблизно 500 тис. сімей.

«Якщо взяти за найскромнішими підрахунками, що на одну сім’ю виділити 10 тис. дол. на житло, то загальна вартість розв’язання проблеми становить 5 млрд дол.», – сказав Тука і додав, що на сьогодні жодна міжнародна організація таких коштів на допомогу не надавала.

Він також наголосив, що найвдалішим для України є досвід Ізраїлю, коли людям виплачували певні суми, а вони вже самі вирішували, куди інвестувати ці кошти. Але навіть це, за словами Туки, не є панацеєю у вирішенні питання житла для ВПО, оскільки фінансування на цей проект немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ