Євросоюз не визнає російські паспорти, видані в Криму після анексії

Кримчанам, які отримали російські паспорти після анексії півострова 2014 року, Євросоюз не даватиме шенгенські візи. Про це заявив глава представництва ЄС в Москві Маркус Едерер, повідомляє Європейська правда.

Він наголосив, що Європейський Союз «не визнав і не визнає» анексію Криму Росією.

«Тому російські паспорти, видані в Криму російською владою після анексії, не будуть визнаватися і прийматися при зверненні за шенгенською візою», – сказав Едерер.

За його словами, існує два способи отримання шенгенської візи для мешканців окупованого Криму.

«Перший – для жителів Криму, у яких є проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб – наступний: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна, як і раніше вважає жителів Криму українськими громадянами. І жителі Криму можуть використовувати ці українські небіометричні паспорти», – зазначив він.

При цьому в обох випадках кримчанам слід звертатися за шенгенською візою в консульства країн ЄС, які розташовані в Україні, а не в Росії.

Якщо кримчани вже мають український біометричний паспорт, то вони можуть здійснювати безвізові поїздки в країни Шенгенського простору, оскільки для українців з біометричними паспортами діє безвізовий режим.