Жителі міста отримують листи зі штампом та підписом невідомої особи

29 березня у поштові скриньки мешканців Чернігова розкидали листівки, текст яких психологічно тисне на пенсіонерів. Мовляв, вони продали свій голос, тож їхня участь у виборах – злочин. До чернігівської поліції звернулися вже четверо наполоханих ураїнців. Про це інформує сектор комунікації поліції Чернігівської області.  

«У листівках зі штампом та підписом невідомої особи людям погрожують кримінальним переслідуванням. Це при тому, що підтвердження продажу голосу саме цими заявниками немає. Більше того, з них вимагають сплатити податки за незаконне збагачення, інакше погрожують позбавити субсидії», – повідомляють у поліції.

Інформація про виявлення подібної провокаційної кореспонденції надходить з різних районів Чернігова, багато містян вже розмістили фото листів у соцмережах.

Прийшло моїй сусідці. Вона не є членом ДВК чи агітатором будь-якого кандидата в Президенти. Це залякування? Бо саме так почувалася моя сусідка

Gepostet von Ирина Санченко am Freitag, 29. März 2019

У поліції наголошують,, що правоохоронці мають інформацію як про справжніх скупників голосів, так і про «продавців». Згідно зі статтею 160 Кримінального кодексу України, першим загрожує до семи років ув’язнення, другим — обмеження волі на строк до двох років.  Відносно порушників поліція проводить розслідування та притягне кожного з них  до відповідальності.

Станом на 27 березня 2019 року до поліції Чернігівщини надійшло понад 160 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Переважна більшість з них стосується ймовірного підкупу виборців. Триває розслідування 14 кримінальних проваджень.