Протести в Гонконзі почалися в червні цього року

У Гонконзі відбувається одна з наймасовіших акцій протесту за останній час. За підрахунками організаторів, на протест вийшли 1,7 млн осіб. Сутичок із поліцією не зафіксували, однак у Мережі опублікували відео, в якому невідомі зривають прапор Китаю – повідомляє ВВС.

«Якщо ситуація вийде з-під контролю уряду Гонконґу, китайська влада не сидітиме і не дивитиметься на це. У нас достатньо влади і засобів придушити будь-які хвилювання», – заявив дипломат із китайського посольства в Лондоні Чень Вень.

За його словами, влада зіткнулась із проблемою неоекстремізму, і центральний уряд КНР надасть будь-яку підтримку главі адміністрації Гонконґу Керрі Лем.

«Дії невеликої кількості радикалів фактично є квазітероризмом, і це дуже небезпечний сигнал», – додав Вень.

Нагадаємо, протести в Гонконзі почалися в червні цього року після внесення закону про спрощену процедуру екстрадиції підозрюваних в інші країни, враховуючи материковий Китай.

Противники закону вважають, що спрощена процедура висилання підозрюваних в Китай загрожує переслідуванням опозиціонерам в Гонконзі.

1997 року колишню британську колонію Гонконґ передали під управління Пекіна за договором, відповідно до якого комуністичний уряд КНР обіцяв не змінювати політичний і економічний лад на острові і підтримувати принцип «одна країна – дві системи».