Зараз у країнах Західної Європи відбувають покарання близько 250 громадян України, які стали жертвами злочинних дій

Слідчі поліції Криму спільно з представниками інших правоохоронних органів викрили злочину організацію з вербування та незаконного переміщення українських громадян через державний кордон. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Під час досудового розслідування встановлено, що злочинна група займається вербуванням українських громадян для перевезення нелегальних мігрантів з країн Південно-Західної Азії до країн Західної Європи через акваторію Середземного моря. Зловмисники нелегально переміщували завербованих українських громадян через державний кордон, зокрема і через закриті пункти пропуску на тимчасово окупованій території автономії до Республіки Туреччина.

Під час вербування громадянам України повідомляли про необхідність перевезення морським шляхом мігрантів. Проте вербувальники навмисно приховували факт наявності жорстокої кримінальної відповідальності за перевезення нелегальних мігрантів у тих країнах, куди їх перевозили.

У результаті завербовані громадяни України в більшості випадків затримувалися правоохоронними органами Греції та Італії. На даний час в країнах Західної Європи відбувають покарання близько 250 громадян України, які стали жертвами злочинних дій вербувальників.

9 травня слідчі поліції Криму спільно з представниками Південного регіонального управління Держприкордонслужби та прокуратури АР Крим в рамках розслідування кримінального провадження провели перший етап реалізації з викриття злочинної організації вербувальників.

У результаті проведення цих заходів викритті організатор процесу вербування і переміщення громадян через державний кордон, а також його поплічники. За вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 149 та ч. 2 ст. 332 КК України, їм загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.