Білий дім заявив, що США готові співпрацювати з будь-яким українським президентом. Трамп не згадав про  визначну і особливу роль Порошенка, про яку стільки торочить дехто в Україні. Що це значить для виборчої кампанії зокрема і розуміння реальності загалом, прокоментував для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

Творення політичних міфів – доволі небезпечна справа, зауважує експерт. Ти можеш демонізувати своїх  ворогів (як це робила Клінтон щодо Трампа), ділити націю на три сорти (схема Януковича-Манафорта), грозити апокаліпсисом у разі перемоги конкурента – і акумулювати голоси. Але міф живе своїм життям, і навіть його ініціатори починають у нього вірити. Що призводить до прострації, коли реальність не відповідає очікуванням.

«Так звані порохоботи сформували образ успішного дипломата, без якого Банкову не уявляють на колективному Заході. І витіснили з пам’яті непросту ситуацію 2016 року, коли українські можновладці в унісон агітували за Клінтон. Схоже, що злопам’ятний містер Трамп нічого не забув і все повертається Порошенку бумерангом. А ось за протеже Коломойського таких гріхів поки не водиться.

Окрім маленької помсти, Трамп відстоює національні інтереси – США для стримування Росії, посилення свого впливу в Центрально-Східній Європі готові співпрацювати з будь-яким урядом, крім, хіба що, відверто проросійського.

Агітаторам Порошенка такі заяви – ніби крижаний душ. Вони ж намалювали образ безальтернативного військового лідера, якого чекають-не дочекаються в НАТО та ЄС. Гадаю, не за горами відповідні заяви і європейських лідерів. Представники делегації ЄС іще перед першим туром хвалили Зеленського – мовляв, слухається порад, готовий виконувати… Не те що впевнений у своїй непогрішимості Порошенко».

Читайте: Голанські висоти – не Крим, але Україні треба бути насторожі