Яценюк
Яценюк звітує у Верховній Раді України

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк таки прийшов до Верховної Ради з імпровізованим звітом про рік своєї роботи.

Як пише Українська правда, очільник уряду одразу згадав про свої здобутки. Зокрема, зазначив, що його міністрам вдалося знизити державний борг на 6 мільярдів і стабілізувати економічну ситуацію. «Протягом цього року нам багато що вдалося, але набагато більше ще треба зробити», – заявив прем’єр і подякував за підтримку ініціатив уряду всім фракціям, навіть «Радикальній партії» Олега Ляшка, яка вийшла з коаліції.

Також Яценюк заявив, що на рахунках Державної скарбниці зараз – 95 мільярдів гривень. «Це ті гроші, які дають нам можливість вчасно виплачувати заробітну платню, пенсії, всі соціальні виплати, повністю фінансувати українські Збройні сили, повністю закрити програму пільг і субсидій і тримати економічну стабільність в країні», – сказав він. Золотовалютні резерви України сьогодні складають 13 мільярдів гривень, хоча коли він прийшов до влади, то вони становили 6 мільярдів доларів, підкреслив прем’єр.

Не оминув своєю увагою Яценюк і суверенну заборгованість України. Він нагадав, що на початку його каденції загальний обсяг боргів України складав 73 мільярди доларів США. «Ми провели реструктуризацію, заявки якій списали частину, а іншу частину переклали на 4 роки. Не ми брали ці борги. За 4 роки колишній режим взяв 35 мільярдів американських доларів», – сказав він. «На сьогоднішній день сума боргових зобов’язань України – 66 мільярдів доларів. Мінус 6 мільярдів. Це відповідь тим, хто каже, що ми беремо кредити і збільшуємо борги. Ми навчилися брати кредити і зменшувати борги», – заявив прем’єр.

Водночас, як повідомив кореспондент видання Інформаційний Акцент, біля парламенту на тлі натхненних реляцій Яценюка зібралися кілька тисяч протестувальників, які вимагали його відставки за доведення українців до зубожіння. Серед протестувальників були прапори ВО «Свобода», «Партії простих людей» та «5.10».

Пікет парламенту
Пікет парламенту

Зокрема, мітингувальники від партії «5.10» спалили символічний Податковий кодекс та опудало глави уряду, а «свободівці» під входи до парламенту накидали моркви.

Спалення «Податкового кодексу»
Спалення «Податкового кодексу»
Морква від «свободівців»
Морква від «свободівців»

«Влада боїться людей, бо пам’ятає Майдан. Їхня нинішня політика йде врозріз із тим, що вони обіцяли на Революції гідності. І ця політика викликає обурення українців. Звіт Яценюка як такий не потрібен – про що вони звітуватимуть? Про власну корупцію, про те, що за 9 місяців цього року падіння ВВП склало більше 16%? Це вже не криза – це катастрофа! Український народ цьому уряду вже дав оцінку: за соцопитуваннями, 99% – проти уряду, а підтримує його близько 1%», – заявив на мітингу перед початком сесії нардеп Андрій Іллєнко.

Виступ А.Іллєнка
Виступ А.Іллєнка

Після завершення засідання парламенту Іллєнко знову вийшов до людей та повідомив, що депутати не голосували за відставку уряду, а сховали голову в пісок. Тому необхідні перевибори парламенту: «Більшість депутатів вирішили не ухвалювати жодного рішення – вдавати, що нічого не відбувається: немає корупції, провальної економічної політики, падіння ВВП, не бачити, що в уряду відсутня будь-яка підтримка суспільства. Тепер весь цей негатив та бруд парламент узяв на себе. Тому іншого шляху, ніж перевибори цієї Ради, немає, бо вона й далі покриватиме Яценюка та усю його кліку».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявляв, що звіту уряду, який був анонсований на п’ятницю, не буде. За його словами, закон передбачає цю процедуру через надання депутатам звіту за 15 днів, потім – звіт міністрів на профільних комітетах і лише потім – офіційний виступ Прем’єр-міністра з трибуни ВРУ.

11 грудня виповнюється рівно рік з моменту затвердження програми дій Кабінету міністрів України. Цього дня 2014 року депутати Ради підтримали програму дій уряду, запропоновану Яценюком. Відповідно до закону про Кабмін, Верховна Рада 12 місяців не може розглядати питання про відповідальність уряду та звільнити його. Програма розрахована на 2 роки.