США, Польща та України підписали газову угоду задля зменшення залежності від Росії

31 серпня у Варшаві Україна, Польща та США уклали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання. Як повідомляє Польське радіо, документ підписали секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк, уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський та міністр енергетики США Рік Перрі. 

За словами Наїмського, 2021 року Польща зможе постачати Україні 6 млрд куб. газу.  Така можливість з’явиться після розширення терміналу скрапленого газу в місті Свіноуйсьце та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу з Норвегією.

Нині Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд куб. газу, а за два роки потужність терміналу у Свіноуйсьце збільшиться на 50% – до 7,5 млрд куб. газу. Завдяки цьому буде можливість приймати скраплений газ зі США, який придбає українська сторона, або ж Україна зможе закупити газ у польської нафтогазової компанії.

Як наголосив Перрі, США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за посередництва Польщі скраплений газ може допомогти Україні уникнути загрози виникнення дефіциту газу у разі обмеження поставок з РФ.

У свою чергу секретар РНБО України підкреслив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки, і єдиний вихід – диверсифікувати постачання. Саме тому наступним кроком є можливість доступу до скрапленого газу з інших країн, перш за все зі Сполучених Штатів.

Читайте: Новий Кабмін не регулюватиме ціни на газ