Які наслідки матиме зміна закону щодо АТО на Сході України?

Якщо влада таки затвердить закон про те, що на Донбасі таки триває війна, а не АТО, це сприятиме застосуванню норм міжнародного права для вирішення конфлікту. Про це розповів відомий адвокат Марк Фейгін в ефірі ZIK.

«Наскільки я пам’ятаю, ще на початку проведення в Україні АТО йшла дискусія щодо того, чи це всього лиш АТО, чи це таки війна за участі іноземної держави. Але тут є певні юридичні наслідки. До прикладу, «женевські домовленості», оскільки саме ними регулюються нормативні питання ведення війни» – підкреслив фахівець.

Він переконаний – ухвалення закону про зміну статусу АТО на війну сприятиме застосуванню норм міжнародного права для вирішення даного конфлікту.

«Оскільки свого часу саме це було певною перепоною в Міжнародному суді у Гаазі. Якщо ви пам’ятаєте, тимчасові заходи щодо Криму суд ухвалив, натомість щодо Донбасу таке рішення було відхилене, пояснюючи це тим, що Україна не надала достатньо доказів участі Росії у війні на сході України».

За його словами, якщо змінити статус цієї операції з АТО на повноцінний збройний конфлікт на окупованій території, то безумовно, юридичні наслідки цього будуть. Однак, додав він, можливо і те, що радикальні настрої зростатимуть.

«Скільки ще триватиме конфлікт на Донбасі? Ще років 20? Тому вже зараз Україні потрібно налагоджувати економічні зв’язки, щоби потім мати хоча б якісь можливості співпраці з ЄС та НАТО», – підсумував адвокат.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ