За законопроект №3112-1 проголосували 230 народних депутатів

11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки. За проект закону №3112-1 віддали свої голоси 230 нардепів з необхідних 226. Про це пише Українська правда.

Зранку в четвер спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що залишилось всього 26 правок, які стосуються перехідних положень до кодексу. Їх нардепи розглянули впродовж 20 хвилин. Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів.

Перед голосуванням представники всіх фракцій висловилися за підтримку Виборчого Кодексу. Спикер парламенту Андрій Парубій заявив, що це буде історичне рішення Верховної Ради 8 скликання.

За його словами, мають бути три голосування – повернення до правок, які напрацювала робоча група, потім голосування за ці правки пакетом, і, вже третім голосуванням – ухвалення  Кодексу.

З першого разу не вдалося проголосувати. З другого і третього разу теж не набралося достатньої кількості голосів. Голова Ради погрожував депутатам публікувати імена «нерадивих» парламентарів у «Голосі України» і не дозволяв нікому йти із залу засідань. Погрози на парламентарів не подіяли – нардепи у п’ятий, шостий і сьомий рази не проголосували «за».

Парубій вже встав з-за свого робочого місця і почав сваритися, заявляючи, що нардепи ганьбляться і ставлять під сумнів усю роботу Ради за 4 роки.

«Ви зараз підло сидите і не голосуєте!», – сказав він.

Восьме, дев’яте і десяти голосування теж були безуспішними. Голосів ставало менше, ніж спочатку.

«Це підлість і лукавство. Все одно будемо голосувати!», – заявив знервований Парубій.

Після цього, одинадцяте, дванадцяте, і тринадцяте голосування теж були провальними.

«Ми все одно сьогодні проголосуємо кодекс! Проголосуємо! Все, що ми зараз робимо, це відтягуємо розгляд інших законів. Ваша позиція є нечесною і безсенсовою!», – звернувся до нардепів спікер.

Не вдалося повернутися до правок з чотирнадцятого і пятнадцятого разів. Після цього Андрій Парубій пішов у сесійний зал і особисто про щось спілкувався з окремими нардепами.

До колег звернулася віце-спікерка Ірина Геращенко, яка закликала всіх дотримуватися передвиборчих обіцянок, оскільки голосування за відкриті виборчі списки було, за її словами, обіцянкою всіх фракцій, які є у Раді.

Але це не подіяло. Нардепи провалили ще й шістнадцяте голосування.

«Ну, що ви робите? Наступний парламент же не проголосує!», – коментувала Геращенко.

З сімнадцятого разу нарешті вдалося повернутися до правок – за це дали голоси 227 нардепів.

Після цього Парубій оголосив, що наразі депутати одночасно ухвалять в цілому Виборчий кодекс з усіма запропонованими правками.

«Зараз пропоную підтримати всі правки і проголосувати за Виборчий кодекс в цілому, хлопці. Не дай боже хтось поступить підло!», – звернувся він перед голосуванням.

Нарешті нардепи ухвалили Виборчий кодекс  230 голосами і пішли на перерву.

 Нагадаємо, проект Виборчого кодексу (№3112-1), запропонований Андрієм Парубієм, Олександром Черненком та Леонідом Ємцем, пройшов перше читання ще 7 листопада 2017 року. Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування («відкриті» списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.

З 6 червня  Рада розглядала правки до Виборчого кодексу, яких налічувалось 4568.