Учені зробили революційний крок в очищенні води від нафти

Американські вчені запропонували революційний метод, який допоможе очистити океани від нафтопродуктів. Про це повідомляє Голос Америки.

Допомогти вирішити екологічну проблему, пов’язану з нафтопродуктами, може винахід, ззовні дуже схожий на маленькі губки, насичені специфічною рідиною.

«У результаті обробки ми створюємо оліо-губки. Коли опускаєш їх у рідину, у них проявляється ненаситний апетит на нафту. Вони швидко вбирають її в себе», – пояснив учений Сес Дарлінґ.

Процес обробки, що викликає у губки «апетит», назвали послідовним синтезом інфільтрації. Ця технологія працює на нано-рівні. Атоми оксидованого металу зі складними наноструктурами проникають у волокна губки, наділяючи її здатністю ефективно сполучатися з нафтою у воді, тим самим розділяючи ці рідини.

Оліо-губки можуть вбирати нафтопродукти не тільки з поверхні води, а й під водою. До того ж, зібрану таким методом нафту можна використовувати для переробки.

«Як тільки нафта опускається нижче поверхні води, утворюються хмари крапель під поверхнею. Я не знаю жодних технологій, які здатні зібрати нафту як оліо-губка», – підкреслюють автори винаходу.

Учені переконані, що він може кардинально змінити процес очищення водоймищ від нафтопродуктів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ