МЗС України звернулося з нотою до МЗС РФ про забезпечення негайного доступу до Павла Гриба українського консула

Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону одержало повідомлення управління ФСБ РФ у Краснодарському краї про те, що українця Павла Гриба утримують в СІЗО Краснодара. Про це повідомив представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, передає УНН.

МЗС України звернулося з нотою до МЗС РФ про забезпечення негайного доступу до Павла Гриба українського консула.

Кирилич уточнив, що українця затримали за звинуваченням у вчиненні злочину відповідно до статті 205 КК РФ.

«Посольству України в РФ та Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону дали доручення терміново звернутися з нотою в МЗС РФ і представництва МЗС РФ в Краснодарському краї з вимогою невідкладно забезпечити доступ для консулів України до затриманого громадянина України, повідомити причини та обставини затримання, умови тримання, забезпечити його право на адвокатський захист, а також забезпечити необхідними ліками, які він за приписом лікаря щоденно вживає», – заявив представник українського зовнішньополітичного відомства.

Кирилич уточнив, що українське МЗС поки не отримало реакції на ноту від російської сторони.

«Але ми очікуємо швидкого рішення про дозвіл консулу відвідати затриманого громадянина України», – сказав він.

Як відомо, у Білорусі зник 19-річний хлопець, батько підозрює у викраденні ФСБ.

Російський адвокат Марк Фейгін твисловив думку, що  спецслужби РФ використовують одну й ту саму схему – кажуть, що людина сама добровільно перетнула кордон і сама здалася російській владі, бо дізналася, що перебуває в розшуку.

Щодо причин, чому ФСБ вибрала Павла Гриба, російський адвокат не виключає, що, можливо, справа в російському солдаті Агєєві, якого взяли в полон на Донбасі та засудили в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ