Коболєв нагадав, що ринкова ціна на газ – одна з головних умов співпраці з МВФ

Кандидати у президенти, які обіцяють зниження ціни на газ, не зможуть виконати свої передвиборчі обіцянки, оскільки глава держави не має таких повноважень. Про це заявив керманич «Нафтогазу України» Андрій Коболєв в ефірі «5-го каналу».

Він наголосив, що зниження ціни на газ для населення України неможливе, оскільки однією з головних умов співпраці з МВФ було встановлення ринкової ціни на блакитне паливо. При цьому Коболєв зауважив, що цього не станеться навіть після парламентських виборів.

«Зниження ціни на газ, на мою думку, буде неможливим з тієї простої причини, що це – головна умова співпраці з Міжнародним валютним фондом. Якщо хтось думає, що може змінити ці умови, передомовтеся… Згадуючи кар’єру пані Тимошенко, вона так само домовилася з МВФ про підвищення ціни на газ. Тому вважаю, що ніякого зниження ціни на газ не буде, тому що це економічно неправильно, це унеможливить нашу співпрацю з міжнародними партнерами, і цього не потрібно. Якщо у частини населення недостатньо засобів, щоби платити за газ, то система монетизованих субсидій – оптимальний варіант, як показала практика всіх західних країн», – сказав голова «Нафтогазу».

За його словами, людям буде вигідніше отримувати субсидію, економити газ і розпоряджатися зекономленими коштами на власний розсуд.