Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

В 2014 році я працювала в Одеській ОДА. Час був тяжким. На сході вбивали наших захисників. У вересні 2014 року було змонтовано оцей невеликий ролик. Щоб пам’ятати… Все лише починалось – і ми думали, що зовсім скоро весь жах закінчиться. І загиблих більше не буде…

І я дивлюсь в обличчя хлопців, яким 19, 20, 24, 26 років…. Найстарший із загиблих тоді – все одно менший від мене… Скільки життів знищено, скалічено, змінено назавжди.

А ми розслабилися. Заспокоїлися. Нечисть в країні все сміливіше підіймає голову. І я не буду засуджувати мера Конотопа, який змушений сам виганяти негідників із свого міста. Для мене він приклад того, що треба робити, коли нечисть лізе із всіх щілин. Чи ви думаєте, що потрібно толерантно вислуховувати брєд медведчуковських посланців?

Одеські депутати, огидні в своїй ейфорії, святкували вчора повернення декомунізованим вулицям старих назв. Старі й нові корупціонери продовжують розпинати свою країну. Знахабнілий в безкарності політичний бомонд намагається нам втюхати себе, правда, в іншій упаковці. Пики колишніх, які знову пригодилися і стали вигравати нові конкурси на нові посади. «Спеціалісти» по тендерам, які раптом пожвавилися, зрозумівши, що і Prozorro можна обійти.

Повзуча контрреволюція. Реванш може відбутися. Тому що ми заспокоїлися, а вони, згадавши навички 2005-го року, почали знову повертати собі міць і вплив.

Подивіться в обличчя хлопців. Котрих вже нема. Майже три роки. А країна, котру вони захищали, так і продовжує залишатися болючою раною.

Джерело: Zoya Kazanzhy