Зоя Казанжи, медіаексерт, блогер, екс-заступниця голови Одеської ОДА

Одесу можна привітати – вона знову була вірною самій собі та не здивувала. Міський бюджет фінансуватиме Спасо-Преображенський собор, який належить Московському патріархату. І не просто фінансуватиме, він його і так фінансує. З 2010 року. Фінансування збільшиться. Це означає, що податки, які я плачу в місті, підуть цим … в рясах. 2 мільйона 209 тисяч гривень. На борги з газу і на зарплату персоналу. Рішення бюджетної комісії. Тому що «собор – місце паломництва туристів».

Послухайте, у нас туалети – «місця паломництва туристів». Може, раціонально міському бюджету на облаштування цих «місць паломництва» направити кошти? Щоби жителі центру не писали загрозливі таблички на воротах в своїх будинках для тих, кому ніде сходити до вітру.

Знаючи розклад сил в Одеській міськраді, можна не сумніватися, що собор будуть фінансувати. Там же всі часто-густо «глибоко віруючі люди, які бояться кари небесної».

В Одесі ніхто не хоче чіпати Одеську єпархію. Ніхто не хоче називати речі своїми іменами. Ніхто не хоче говорити вголос про роль Агафангела в подіях весни 2014 року. Всі вже забули, як він звідси втік і повернувся тільки в травні 2014 року, вирішивши, без сумніву, питання власної безпеки.

І всі наші місцеві керманичі ходили і ходять до нього домовлятися. Бо «він контролює багатьох людей в місті й від нього залежать мир і спокій в Одесі».

Убоге, середньовічне місто. З такими ж депутатами. З такими ж представниками влади. І з нами – які мовчки все ковтають.

П. С. До речі, заголовок для сепаратиста Ткачова з чорносотенного видання «Таймер» – «Казанжи порівняла церковний собор з туалетами».

Джерело: Zoya Kazanzhy

БЕЗ КОМЕНТАРІВ