«Зима у вогні»
«Зима у вогні» розповідає про 93 дні взимку 2013-2014 років, коли в Україні тривав Євромайдан

Стрічка Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» потрапила до п’ятірки претендентів на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм». Повний список опубліковано на офіційному сайті нагороди. Переможців оголосять 28 лютого.

«Наш фільм «Winter on fire» у п’ятірці номінації на Оскар! Це наша перемога! Це перемога всієї нашої команди! Це перемога України!», – написала у своєму Facebook продюсер фільму Галина Садомцева.

У списку номінантів також фільми «Еммі», «Земля картелів», «Погляд тиші» і «Що трапилося, міс Саймон?».

Фільм «Зима у вогні» знято у копродукції України, США і Великої Британії. Він показує 93 дні взимку 2013-2014 років, описуючи як «рух за громадянські права перетворюється на підтримувану мільйонами революцію і громадянську непокору». В основі фільму – зйомки 28 операторів-аматорів.

Режисер картини Євген Афінеєвський родом з Росії, проте, останні 15 років живе і знімає в Голлівуді. Під час подій на Майдані Афінеєвському подзвонив друг і закликав прилетіти до Києва й задокументувати події, що відбуваються.

В основу фільму лягли хроніки, зняті під час Майдану цивільними телеканалами «Спільнобачення» і «УкрСтрім», «5 телеканалом», «Радіо Свобода», expressoTV, каналом «24» і багатьма іншими, а також аматорське відео волонтерів і стримерів Майдану. Знімальна група переробила понад 1500 годин хроніки, було взято понад 100 інтерв’ю з учасниками Майдану. Робота над монтажем тривала близько півроку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, фільм посів перше місце на міжнародному кінофестивалі в Торонто. Кінострічка отримала приз глядацьких симпатій у категорії «документальний фільм». Він також завоював гран-прі на Міжнародному фестивалі фільмів про права людини в Нюрнберзі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ